Kuruluş Hikayemiz

Baytom Makine Sanayi ve Ticaret A.Ş. 2012 yılında, Baytom bitkisel atık yağ toplama makinelerini üretmek, çevre için teknoloji geliştirmek ve ilgili ürünleri üretmek amacıyla kurulmuş bir şirkettir. Kuruluşumuz çok ortaklıdır. Şirket Türkiye'de bitkisel yağ üretimi yapan 22 şirket ile bunların üyesi olduğu Bitkisel Yağ Sanayicileri Derneği'nin bir araya gelerek oluşturdukları bir kuruluştur.
Şirket bünyesinde Baytom'u ve çevre ile ilgili proje ve ürünleri geliştirmekle görevli Ar&Ge elemanı bulunmaktadır. Dolayısıyla ürünlerin kalitesinin artışı ile beraber ürün yelpazeside sürekli olarak genişlemektedir. Esnek üretim hattı sayesinde aylık üretim kapasitesi 500 ila 1000 adet arasındadır. Baytom ve Aptom patentli ürünler olup, CE belgelerine sahiptir. Ayrıca Baytom Rio + 20 zirvesinde Türkiye'yi temsil eden 7 projeden biri olmuştur.
     Ürünlerimiz

İlaç Toplama Kutusu

Evlerde son kullanım tarihi geçmiş veya farklı sebepler ile atık haline gelmiş ilaçların içeriğinde bulunan zararlı maddeler toprak ve yeraltı sularına karışarak büyük çevresel etkiler yaratmakta ve insan sağlığını tehdit etmektedir. Çevremiz ve çocuklarımızın geleceğini korumak amacıyla atık ilaçları toplayarak sağlıklı nesiller yetiştirmek için atık ilaç toplama kutularının önemi çok büyüktür.


Bayat Ekmek Toplama Kutusu

Yapılan araştırmalarda Türkiye’de üretilen günlük 120 milyon adet ekmekten yaklaşık 12 milyon âdetinin çöpe gittiğini biliyor muydunuz?
BAYTOM MAK.SAN AŞ  firması olarak yukarıdaki makinelerimizin üretimlerini tamamen yerli teknoloji ile gerçekleştirmekteyiz. Müşterilerimizin ihtiyaçları ve beklentilerini karşılayarak koşulsuz müşteri memnuniyetini sağlamak temel amacımızdır.


Saklama Paylaş

Evlerde kullanılabilir durumdaki kitap ve oyuncakların çöpe atılmasını önlemek ve bir şekilde  halkımız arasında dayanışmayı oluşturmak hedefiyle kendine özgü tasarımı olan bir kutudur.

Atık Pil Toplama Makinesi (APTOM)

Evsel çöplerde hacmi en küçük fakat en tehlikeli olan madde pildir. Bir küçük kalem pil 4 metrekare toprağı kirlettiğini biliyor muydunuz?
APTOM’lar her boyuttaki  silindir piller için çalışır.Boş kutulara atılan pillerin çoğunun içinde enerji olduğunu biliyor muydunuz?
APTOM’larla PİL değil ATIK PİL toplayacağınızı biliyor muydunuz?


Hayvanlar İçin Su kabı

Havaların ısınmasıyla su bulmakta zorlanan sokak hayvanları için  il veya ilçenin belirli noktalarına  su kabı yerleştirilir. Sokak hayvanlarının aç, susuz kalmaması bakımından önem taşımaktadır. Hava sıcaklığının yüksek olduğu günlerde su bulmakta zorlanan pek çok hayvanın şehrin değişik noktalarına koydukları kaplardan faydalanabilmektedir. Duyarlı vatandaşlar bu su kaplarına su koyarak destek vermektedirler.


Atık Yağ Toplama Makinesi (BAYTOM)

1 Litre bitkisel atık yağ 1 Litre petrolle aynı enerjiye sahiptir. 1 Litre bitkisel atık yağ lavaboya döküldüğünde 1 Milyon metrekare deniz yüzeyini kapladığını ve ülkemizin yurtdışından Petrolden sonra en çok bitkisel yağ hammaddesi ithal ettiğini biliyor muydnuz?
BAYTOM; Dünyada ki hanelerden atık yağ toplamayı kolaylaştıran patentli bir makine olduğunu biliyor muydunuz?


Atıkmatik

Nitelikli ambalaj atıklarını (cam, metal ve 1,5 lt ye kadar plastik) ayrıştırıp depolama.
Geri dönüşüm kartı okuma ve puan yükleme sistemi.
Atılan ürünleri ve puanları gösteren LCD ekran.
Tanımsız ürün iade kutusu.
Servis kapakları için güvenli kilit sistemi.
Paslanmaya karşı elektrostatik boya.
Kötü niyetli kullanımları önlemek amacıyla, atılan ürünün geri alınmaması için mekanik kapan sistemi ve elektronik puan silme yazılım desteği mevcuttur.


Atık Getirme Merkezi

Sıfır atık projesi kapsamında, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının yönetmeliğine uygun yeni nesil atık getirme merkezi, kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarına göre teknik ve tasarım ekibimizce en ince detayına kadar tasarımı yapılarak projelendirilmesi gerçekleştirilmektedir.